Our range of products include aerosol tin containers, paint tin container, printed tin container, round tin containers, cpvc solvent cement containers and packaging tin cans.
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 300 ml |
| Storing Material | Aerosol |
| Usage/Application | Packaging |
| Design Type | Customized |
| Material | Metal |
| Shape | Cylindrical |
| Pattern | Printed |
| Thickness | 0.19 mm |
With enriched industrial experience and knowledge, we are providing an excellent range of Aerosol Tin Containers.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ML |
| Storing Material | Paint |
| Color | Silver |
| Shape | Round |
| Material | Tin |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Material handing |
| Shape | Round |
| Size | 100ml,150ml,300ml,320ml,450ml |
| Color | Silver |
| Design Type | Customized |
| Place Of Origin | India |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Storing Material | Paint |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Packaging |
| Pattern | Plain |
| Packaging Type | Bottle |
| Material | Stainless Steel |
With enriched industrial experience and knowledge, we are providing an excellent range of Round Tin Containers..
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 90ml |
| Material | Metal |
| Pattern | Plain |
| Surface Finish | Polished |
| Height | 320 mm |
| Metal Type | Tin |
With enriched industrial experience and knowledge, we are providing an excellent range of Aerosol Containers..
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 ml, 500 ml |
| Shape | Round |
| Storing Material | Cement |
| Color | Silver |
| Finishing | Polished |
| Pattern Type | Plain |
| Material | Metal |
With enriched industrial experience and knowledge, we are providing an excellent range of CPVC Solvent Cement Containers..
₹ 11 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ML |
| Storing Material | Paint |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Design Type | Customized |
| Pattern | Plain |
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Size | any |
| Design Type | Standard |
| Storing Material | Paint |
| Material | tin |
| Usage/Application | Packaging |
| Shape | Cylindrical |
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Size | any |
| Design Type | Standard |
| Storing Material | Paint |
| Material | metal |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Packaging |
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Size | any |
| Design Type | Standard |
| Storing Material | Paint |
| Material | tin |
| Usage/Application | Packaging |
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Size | any |
| Design Type | Standard |
| Storing Material | Paint |
| Material | tin |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Packaging |
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Storing Material | Cement |
| Material | Metal |
| Pattern | Plain |
| Height | 90 mm |
| Volume | 500 ml |
| Thickness | 0.23 mm |
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Storing Material | Cement |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Packaging |
| Shape | Round |
| Material | Tin |
| Design Type | Round |
| Pattern | Plain |
Ovez Surti (CEO)
Sterling Enterprises
189, Sterling Enterprise, Takai Adoshi, Dheku Village
Khopoli - 410203, Raigad, Maharashtra, India